Sport po Włosku

Sport po Włosku

Nie oceniaj książki po okładce. Tak w skrócie można powiedzieć o 458 Italia, chociaż precyzyjniej byłoby: Nie oceniaj auta po specyfikacji. Patrząc na suche cyferki czasami można mieć złudne wrażenie o aucie. Samochód to nie tylko czas przyspieszenia do 100 km/h czy prędkość maksymalna.

Na emocje jakie potrafi zaoferować składa się wiele elementów.Takich jak prowadzenie, precyzja, dźwięk czy hamowanie. Może się wydawać, że 458 Italia oferująca przyspieszenie na poziomie 3,5 sekundy jest autem mniej emocjonującym od GT-Ra. Nic bardziej mylnego. Oferując 570 KM, bardzo szybką skrzynię biegów i napęd jedynie na koła tylne Italia potrafi zapewnić przeogromne ilości adrenaliny. Siedząc w tym aucie, kręcąc je do 9000 obrotów na minutę kompletnie nie macie ochoty jeździć nim spokojnie i w trybie automatycznym.

Zmiana biegów za pomocą łopatek i dźwięki w górnych partiach obrotów to czysta magia. Nie bez powodu samochód zebrał w swojej karierze tyle pozytywnych opinii od dziennikarzy z całego świata. Może się okazać, że sekwencję zakrętów przejedziecie wolniej niż Nissanem GT-R, ale na pewno będziecie po niej bardziej spoceni. Ten samochód to istna fabryka adrenaliny i pozytywnych emocji. Wysiadasz z niego i jesteś po prostu najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Tak o tym zdecydowanie trzeba się przekonać samemu.