Audi RS3 projekt 700+

Audi RS3 projekt 700+

Tak to zdecydowanie jedna z największych perełek w naszej firmie i jeden z powodów powstania firmy. RS3 zostało zakupione jako całkowicie nowe z salonu jesienią 2015 roku. Jedynym konkurentem dla tego auta był Mercedes A45, który przegrał w zasadzie z dwóch prostych powodów.

Po pierwsze walory dźwiękowe, które w 5 cylindrowym silniku RS3 są po prostu obłędne. Po drugie możliwości tuningu auta (jednostka RS3 wraz ze skrzynią jest bardziej podatna na podnoszenie mocy). Tak oto zaczęła się jedna z przygód, seryjna moc 367 KM choć początkowo dająca sporo frajdy na długo nie wystarczyła.

Szybko auto wylądowało w Sportmile Polska, gdzie moc została podniesiona od razu na 470 KM. Początkowe wahania, o robieniu mocy na poziomie 400-420 KM zostały szybko rozwiane przez Adama (Sportmile). Teraz wiemy, że to była dobra rada, gdyż niedługo później samochód wylądował na kolejnej wizycie w Warszawie celem podniesienia mocy do 530 KM. W między czasie zmieniliśmy hamulce na wyczynowe oraz układ wydechowy na MG Motorsport. Samochód w takiej specyfikacji jeździ i brzmi po prostu obłędnie.

Najlepszy czas 100-200 jaki udało się uzyskać to 7 sekund, a to lepiej niż nasz Nissan GT-R MY17. Jak mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia, a samochód znów wylądował w Sportmile, aby otrzymać kolejny, prawdopodobnie ostatni zastrzyk mocy. Obecny plan? 600+ Dzięki nowej ogromnej turbosprężarce, Sportmile postara się zrobić coś wyjątkowo szybkiego, a my ciągle nie możemy się doczekać finalnego efektu, który nastąpi już niebawem.